پیشرفته‌ترین سامانه رایگان فروش خودرو / موتور سیکلت

نسل جدید کیا پیکانتو


سرانجام کیا پس از مدت‌ها با ارائه تصاویری مدل 2017 ییکانتوی خود را معرفی کرد.

به گزارش تیم فنی OTO118 به نقل از "اتواکسپرس"، گروه خودروسازی کیا قرار است در ماه مارچ 2017 در نمایشگاه خودرویی ژنو این خودرو را در معرض دید عموم قرار دهد. این خودروهای شهری با سه طراحی اولیه و متفاوت ارائه شده‌اند.

کیا قول داده تا نسل سوم پیکانتوهایش فضای بیشتری را در مقایسه با نسل کنونی در اختیار مشتریان قرار دهند. با این حال پیکانتو برخلاف عموزادگان خود "هیوندای i10" ظاهر اسپورت‌تری خواهد داشت.

تصاویر به وضوح نشان می‌دهند که پیکانتوها با جلو پنجره فاصله‌دار، سپرهای پهن و فناوری روشنایی LED قصد دارند فاصله خود را با رقبا حفظ کرده و در مواردی از آنها پیشی بگیرند. از طرفی این موارد باعث اسپورت‌تر شدن ظاهر پیکانتو در برابر عموزادگان کره‌ای‌اش می‌شود.

نمایش اولیه از نسل سوم پیکانتو

طرح اولیه از فضای داخلی نشان می‌دهد که این خودرو ویژگی‌های برادر بزرگتر خود یعنی کیا ریو را پذیرفته است. یک نمایشگر دیجیتالی در بالای داشبورد قرار گرفته که کارایی خودرو را افزایش داده و از انبوه دکمه‌ها در فضای داخلی می‌کاهد. این سامانه ظرفیت‌های بیشتری را برای مشتریان فراهم می‌آورد.

نمایش اولیه از نسل سوم پیکانتو

افزایش اندک در طول و عرض خودرو فضای داخلی را بزرگتر کرده است. صندلی‌ها چرمی و در مدلی جدیدتر ساخته شده‌اند. خودرو به یک سامانه انتقال دستی 5 سرعته مجهز می‌شود اما در طرح‌های اولیه نمونه‌های خودکار نیز دیده شده‌اند.

نمایش اولیه از نسل سوم پیکانتو

قدرت خودرو نیز احتمالا از موتور 1 لیتری 65 اسب بخاری و 1.25 لیتری 85 اسب بخاری گرفته می‌شود که اخیرا روی مدل I10 هیوندای به کار رفته است. مصرف سوخت کم و اقتصادی بودن خودرو، به تازه وارد جدید شانس رقابت با دیگر خودروهای شهری را می‌دهد. با توجه   قیمت، پیکانتو با مدل‌هایی مانند فولکس‌واگن آپ، اشکودا سیتی‌گو، هیوندای i10  و فورد کاپلاس رقابت خواهد کرد.

منبع:عصر ایران