پیشرفته‌ترین سامانه رایگان فروش خودرو / موتور سیکلت

راهنمای سایت

ثبت حساب کاربری (عضویت) در سایت

برای عضویت در وب سایت  OTO118 از منو حساب کاربری، گزینه ثبت نام عضو جدید را انتخاب نموده و پس از مطالعه قوانین و مقررات سایت و تایید آن، با وارد کردن نام، نام خانوادگی، شماره موبایل و کلمه عبور یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. از این پس با انتخاب گزینه ورود اعضا ، وارد حساب کاربری خود شوید.

امکانات حساب کاربری: 1-درج و تمدید آگهی خودرو، 2-سرویس بالابر، 3-معاوضه خودرو، 4-سرویس گوش به زنگ، 5-سرویس پارگینگ، 6- داشتن صفحه کاربری اختصاصی قابل نمایش در منو خودرو، 7-لینک شدن تمامی آگهی های کاربر و صفحه رتبه بندی اعضا به صفحه اختصاصی، 8-امکان دیده شدن تمامی آگهی های موجود کاربر در صفحه مخصوص هر نمایشگاه ، 9-انتخاب نام صفحه اختصاصی برای دسترسی راحت تر از طریق موتورهای جست و جو ، 10-درج و تمدید آگهی موتورسیکلت ، 11- درج و تمدید آگهی مشاغل مرتبط

چنانچه کلمه عبور خود را فراموش کرده اید و یا هنگام ثبت نام با اخطار " این شماره قبلا ثبت شده است" مواجه شدید با ارسال عدد 1به شماره پنل 5000206000118 ،کلمه عبور شما به صورت پیش فرض به oto118 تغییر خواهد کرد. و پس از آن برای ورود به حساب کاربری میتوانید از شماره همراه و کلمه عبور oto118 استفاده کنید.

توجه داشته باشید که بلافاصله پس از ورود به حساب کاربری باید این کلمه عبور را تغییر دهید.

 

 • درج آگهی خودرو

هرکاربر میتواند پس از ورود به حساب کاربری از طریق گزینه آگهی جدید مشخصات خودرو موردنظر را درج کرده و پس از بارگزاری عکس با انتخاب دکمه ثبت نهایی خودرو،  اقدام به ثبت رایگان آگهی نماید.

آگهی ثبت شده پس از تایید تیم oto118نمایش داده خواهد شد .

نمایش آگهی ها در صفحه خرید خودرو بر اساس اولویت زمان بوده و همواره آخرین آگهی های ثبت شده نمایش داده میشوند. لذا اگر کاربران تمایل به باقی ماندن آگهی در صفحه اول خرید خودرو را دارند، میتوانند نسبت به استفاده از سرویس بالابر اقدام نمایند.

 

 • ثبت صفحه مشاغل

هر کاربر که دارای کسب و کار مرتبط با خودرو میباشد ، میتواند با ورود به حساب کاربری و در قسمت تنظیمات با وارد کردن اطلاعات لازم ، صاحب یک صفحه اختصاصی شود. مطرح شدن و بهتر دیده شدن در فضای مجازی ، معرفی کامل کسب و کار شما در سراسر کشور ، ذکر تمامی راه های تماس با شما ، تبلیغ خدمات و محصولات در صفحات اجتماعی OTO118 مانند تلگرام و اینستاگرام و همچنین تخصیص یافتن 30عدد بالابر رایگان به حساب کاربری شما ، همگی از مزیت هایی است که فقط قابل ارائه برای کاربران گرامی میباشد که دارای "صفحه مشاغل" هستند.تعرفه این سرویس در بخش تعرفه ها قابل مشاهده میباشد.

 

 • ثبت آگهی مشاغل مرتبط با خودرو

هر یک از کاربرانی که کسب و کار مرتبط با خودرو دارند میتوانند جهت تبلیغ و معرفی خدمات یا فروشگاه خودشان ، با ورود به حساب کاربری خود و انتخاب گزینه "ثبت آگهی مشاغل" از منوی سمت راست جهت بهتر دیده شدن و معرفی شدن برای کسب کار خود ، آگهی مشاغل ثبت کنند.
لازم بذکر است ثبت آگهی مشاغل ، الزامی جهت ایجاد "صفحه مشاغل" برای ثبت کننده آگهی ایجاد نمیکند.

 

 • سرویس بالابر

این سرویس امکان باقی ماندن آگهی و صفحه کاربری شما در صفحه اول هر بخش را ایجاد میکند.

بعنوان مثال، اگر آگهی شما به رتبه چهارم تنزل کرد، در صفحه آگهی های من میتوانید آگهی مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه بالابر را بزنید. در این صورت با خرید یک بالابر آگهی شما یکبار تمدید شده و در صدر جدول نمایش داده میشود. اما اگر 3 آگهی ماقبل هر کدام یک بالابر خریداری کرده باشند، این بار شما با خرید 2 بالابر میتوانید در صدر جدول باقی بمانید. در هر دو حالت باقی ماندن شما در ردیف اول تا زمانی خواهد بود که شخص دیگری شمارنده بالابر بیشتری را انتخاب نکند.

همینطور درمورد صفحات شخصی شما که در تب مربوطه نمایش داده میشود، شما میتوانید از این سرویس استفاده کنید. بطور مثال، اگر شما صفحه اختصاصی با عنوان نمایشگاه خودرو ثبت کنید و بعد از شما 10 نفر دیگر ثبت نام کنند، نام شما به صفحه 2 انتقال می یابد. حال شما با خرید بالابر میتوانید مجدد به صدر جدول صفحه اول باز گردید.

تعداد بالابر انتخاب شده برای هر آگهی در آیکون مورد نظر نمایش داده میشود.تعرفه این سرویس در بخش تعرفه ها قابل مشاهده میباشد.

 

 • تمدید آگهی

برای تمدید آگهی خود با انتخاب گزینه آگهی های من، آگهی مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه تمدید آگهی را بزنید، و با استفاده از شمارنده تعداد دفعات تمدید آگهی خود را تعیین کنید. پس از ثبت نهایی آگهی شما نمایش داده خواهد شد. نمایش آگهی های تمدید شده بصورت خودکار فعال و بلافاصله قابل نمایش در صفحه خرید خودرو خواهند بود.

 • آگهی طلایی

چهار کادر تبلیغاتی مخصوص در صفحه نخست سایت، آگهی طلایی نام دارد. کاربران جهت رزرو این دو آگهی طلایی میتوانند به روش های زیر اقدام کنند:

1- طلایی کردن صفحه اختصاصی: کاربرانی که قصد رزرو آگهی طلایی برای صفحه اختصاصی خود را دارند میتوانند با کلیک بر روی گزینه آگهی طلایی در جدول پایین صفحه تنظیمات، اقدام به رزرو این آگهی نمایند. از مزیت های طلایی شدن آگهی میتوان به تبلیغ آیتم شما در صفحات اجتماعی OTO118 مانند تلگرام و اینستاگرام و همچنین تخصیص یافتن 50 عدد بالابر به حساب کاربری شما ، اشاره کرد.تعرفه این سرویس در بخش تعرفه ها قابل مشاهده میباشد.

2- طلایی کردن آگهی خودرو: کاربرانی که قصد رزرو آگهی طلایی برای فروش خودروی خود را دارند میتوانند با کلیک بر روی گزینه آگهی طلایی در صفحه آگهی های من، اقدام به رزرو این آگهی نمایند.از مزیت های طلایی شدن آگهی میتوان به تبلیغ آیتم شما در صفحات اجتماعی OTO118 مانند تلگرام و اینستاگرام و همچنین تخصیص یافتن 50 عدد بالابر رایگان به حساب کاربری شما ، اشاره کرد.

هنگام رزرو آگهی طلایی به بازه زمانی اعلام شده دقت فرمایید.تعرفه این سرویس در بخش تعرفه ها قابل مشاهده میباشد.

 

 • تمدید آگهی طلایی

برای این نوع آگهی، امکان تمدید وجود نداشته و کاربران پس از اتمام دوره آگهی طلایی میتوانند اقدام به رزرو مجدد نمایند. لازم به ذکر است در صورت رزرو آگهی طلایی توسط کاربران دیگر، بازه زمانی نمایش آگهی شما، هنگام ثبت رزرو ذکر خواهد شد.

 

 • معاوضه خودرو

برای ثبت شرایط معاوضه، در صفحه معاوضه های من، آگهی مورد نظر را انتخاب کرده، و در فیلدها شرایط معاوضه را درج نمایید. شما میتوانید از طریق گزینه "افزودن یک معاوضه دیگر" بی نهایت شرایط معاوضه ثبت کنید. آگهی های قابل معاوضه در صفحه کاربری اعضا علاوه بر منو آگهی های من، بصورت جداگانه در منو معاوضه های من نیز نمایش داده میشود.

 

 • سرویس پارکینگ

این سرویس به کاربران امکان ذخیره سازی آگهی های موجود در صفحه خرید را بمنظور دسترسی آسان و سریع میدهد. کاربران میتوانند در گوشه سمت راست و پایین هر آگهی، با کلیک کردن بر روی دکمه پارکینگ ، آن را در حساب کاربری خود ذخیره کنند. آگهی های پارک شده در منو حساب کاربری، گزینه "پارکینگ من"  قابل مشاهده است.

 

 • سرویس گوش به زنگ

این سرویس به کاربران این امکان را میدهد تا اطلاعات یک خودرو با مشخصاتی خاص را در صفحه کاربری خود ثبت کرده و از تیم OTO118 درخواست کنند به محض ثبت هرگونه آگهی مطابق با مشخصات ذکر شده به کاربر اطلاع رسانی شود. این اطلاع رسانی از طریق ارسال پیام کوتاه و درج در صفحه کاربری انجام میشود.

در صورت عدم دریافت پیامک از سوی کاربر به هر دلیلی (خرابی دستگاه، مسدود بودن شماره و غیره) تیم OTO118 هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت. لذا به کاربران توصیه میشود برای آگاهی از پیام های سایت حداقل روزی یکبار حساب کاربری خود را بررسی نمایند.تعرفه این سرویس در بخش تعرفه ها قابل مشاهده میباشد.

 

 •  درج آگهی موتورسیکلت

هرکاربر میتواند پس از ورود به حساب کاربری از طریق گزینه آگهی جدید ، مشخصات موتورسیکلت موردنظر را درج کرده و پس از بارگزاری عکس با انتخاب دکمه ثبت نهایی موتورسیکلت ، اقدام به ثبت رایگان آگهی نماید.

آگهی ثبت شده پس از تایید تیم oto118نمایش داده خواهد شد .

نمایش آگهی ها در صفحه خرید موتورسیکلت بر اساس اولویت زمان بوده و همواره آخرین آگهی های ثبت شده نمایش داده میشوند. لذا اگر کاربران تمایل به باقی ماندن آگهی در صفحه اول خرید موتورسیکلت را دارند، میتوانند نسبت به استفاده از سرویس بالابر اقدام نمایند.

 

 • تعرفه ها

نام سرویس

مدت اعتبار

تعداد بالابر رایگان

مبلغ (تومان)

درج آگهی طلایی در صفحه اول

        30روز

   50 عدد

1.000.000

ثبت صفحه مشاغل

        90روز

   30 عدد

1.000.000

هریک سرویس بالابر برای آگهی خودرو

        15روز

       *

10.000


هریک سرویس بالابر برای صفحات مشاغل

        15روز

       *

30.000

هریک سرویس بالابر برای آگهی مشاغل

        15روز

       *

5.000

هریک سرویس بالابر برای آگهی موتورسیکلت

        15روز

       *

5.000

سرویس گوش بزنگ          به ازای 4 مورد        * 20.000

 

 • همکاری با OTO118

اگر بدنبال شغل دوم هستید یا به منبع درآمدی نیاز دارید که بصورت نیمه وقت برای آن زمان بگذارید ، گزینه ی همکاری با تیم OTO118 را نیز در نظر داشته باشید.
یکی از راه های درآمدزایی از طریق سایت OTO118 این است که شما به راحتی میتوانید با ثبت نام در سایت و معرفی ما به کسانی که خرید و فروش خودرو انجام میدهند و ثبت آگهی های آنها در سایت به درآمد برسید. به ازای خرید هر بالابر در زمینه فروش هریک از انواع آگهی (مانند: بالابر آگهی خودرو ، موتور سیکلت یا آگهی مشاغل و ... ) 10درصد از مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما ذخیره شده و در زمان درخواست خودتان به حساب بانکی شما واریز خواهد شد. بخاطر داشته باشید که در زمان ثبت نام افراد در سایت ، حتما در قسمت کد معرف "شماره موبایلی که خودتان با آن ثبت نام کرده اید" را وارد نمایید. کد معرف بخشی است که احتساب پورسانت شما از این بخش امکانپذیر و قابل ثبت خواهد بود.

روش بعدی این است که آگهی طلایی بفروشید. هر کدام از دو باکس مخصوص آگهی طلایی در صفحه نخست سایت برای شما 10 درصد پورسانت خواهد داشت. حتما بخاطر داشته باشید که در زمان ثبت نام افراد در سایت برای ثبت آگهی طلایی، در قسمت کد معرف "شماره موبایلی که خودتان با آن ثبت نام کرده اید" را وارد نمایید. کد معرف بخشی است که احتساب پورسانت شما از این بخش امکانپذیر و قابل ثبت خواهد بود.

بعنوان مثال اگر شما یک آگهی طلایی که مبلغ آن 1 میلیون تومان است بفروش برسانید، 100.000 تومان در حساب شما ذخیره میشود.

یا اگر شما در طول روز فقط 20 آگهی فروش خودرو ثبت کنید که هرکدام تنها 1 بالابر خریداری کرده باشند ، شما 20.000 تومان پورسانت دریافت خواهید کرد.

 • راهنمای خرید امن

امن خرید کنید:

 • از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آنها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.
 • هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 • اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.
 • در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید. 

بیشتر احتیاط کنید وقتی

 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد عالی به نظر می‌رسد.
 • فروشنده یا خریداری که بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.
 • می‌خواهید مبلغ قابل توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.

به خاطر داشته باشید:

 • در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم.
 • بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.
 • در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.
 • بهتر است قبل از تحویل کالا یا خودروی خود در ازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.